BIP
Z życia Komendy
07.06.2016
31.05-02.06.2016 r.

 

W dniach 31.05-02.06.2016 roku  Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Leszek WIECZOREK i Szef Wydziału Rekrutacji mjr Dariusz ŻEREK wraz z żołnierzami i pracownikami korpusu służby cywilnej Wojskowych Komend Uzupełnień z terenu województwa mazowieckiego uczestniczyli w zorganizowanej przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie  podróży historyczno-geograficznio-wojskowej po terenie Północnego Mazowsza. Podczas wyjazdu bardzo dobre warunki pogodowe wpływały na wyśmienitą atmosferę wśród jej uczestników. Wynikała ona również z bardzo dobrego zabezpieczenia  podróży ze strony Szefa WSzW w Warszawie oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostrołęce, jak również kultura i poczucie humoru wszystkich osób.
 
            W trakcie podróży zapoznani zostaliśmy z dziejami i tradycjami orężnymi oraz właściwościami obronnymi terenu i obiektów znajdujących się na terenie Północnego Mazowsza, strukturą i wyposażeniem 15 mazurskiego batalionu saperów w Giżycku i 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie oraz bazą i możliwościami szkoleniowymi WOSzK w Mrągowie. W kolejnych dniach doskonaliliśmy znajomość faktów i wydarzeń historycznych w ramach wystaw prezentowanych w:
 
  • Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce;
  • Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce;
  • Pomniku mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku w Ostrołęce;
  • Ruinach kwatery głównej Adolfa Hitlera "Wilczy Szaniec" w Gierłoży;
  • Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.
Po podróży pozostały nam przyjemne wrażenia. Jako uczestnicy dziękujemy wszystkim, którzy pomogli  w zabezpieczeniu udanego przedsięwzięcia.


Galeria zdjęć udostępniona przez WSzW w Warszawie - <<<Kliknij tutaj>>>


Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce


Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce


Mauzoleum Powstańców poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831r.


Mauzoleum Powstańców poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831r.

 

Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince

 

 

Pomnik Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w 22 WOK w Komorowie

 

Pomnik gen. J. Bema w Ostrołęce