BIP
Z życia Komendy
22.12.2015
Wyszków, 20.12.2015 r.

 

W piątek w hali wyszkowskiego WOSiRu odbyła się wigilia samorządowa, od lat organizowana wspólnie przez Gminę Wyszków i Powiat Wyszkowski.

Wielu gości przybyło na wspólną, samorządową wigilię, na uroczystości pojawił się m.in. ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów w rządzie Beaty Szydło – Henryk Kowalczyk, księża, siostry zakonne, przedstawiciele partii politycznych, radni z rady powiatu, oraz rady miejskiej, działacze, społecznicy, oraz przede wszystkim gospodarze uroczystości – Grzegorz Nowosielski oraz Bogdan Pągowski. WKU w Wyszkowie reprezentował ppłk Leszek WIECZOREK

Uroczystość poprowadził Leszek Marszał – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Jako pierwsi, głos zabrali gospodarze.
-„Proszę przyjąć od rady powiatu, zarządu powiatu najlepsze życzenia świąteczne. Aby wyjątkowa atmosfera świat Bożego Narodzenia, jej ciepło, pozostało jak najdłużej w waszym życiu. Niech radość i wewnętrzny spokój wygaszają spory, aby w ludziach widzieć tylko to, co najlepsze.” – mówił Bogdan Pągowski.
Grzegorz Nowosielski również skierował kilka ciepłych słów do mieszkańców: „Wigilia i święta Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas. W żadnym innym momencie roku nie doceniamy tak rodzinnego ciepła i w żadnym innym tak bardzo nie dokucza nam samotność. Zanim jednak zasiądziecie Państwo w swoich domach przy wigilijnej wieczerzy, spotykamy się dzisiaj w naszej samorządowej rodzinie, by złożyć życzenia i przełamać się opłatkiem”.
Głos zabrali również zaproszeni goście. Każdy kierował ciepłe słowa, podsumowania i życzenia dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu.
Podczas uroczystości odbył się również koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków, przy wsparciu solistów.
Następnie każdy z uczestników otrzymał opłatek.  Życzliwość, rodzina, wspólnota i ciepło – tak można określić to, co działo się w piątkowy wieczór w hali WOSiR. Na koniec odbyła się wspólna wieczerza wigilijna.

Źródło: www.tubawyszkowa.pl


 

 

Źródło: www.tubawyszkowa.pl