BIP
Z życia Komendy
04.11.2013
Warszawa, 29.10.2013 r.W dniu 29.10.br. w Centrum Konferencyjnym WP odbyły się uroczyste obchody 95. rocznicy powstania Terenowych Organów Administracji Wojskowej zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Warszawie oraz podległe Wojskowe Komendy Uzupełnień.

Ustanowione Zarządzeniem Ministra Obrony Narodowej w dniu 5 października 2012 roku święto TOAW przypada w rocznicę wydania przez Radę Regencyjną 27.10.1918 r. Dekretu o przystąpieniu do formowania narodowej armii regularnej.
Święto było okazją do przybliżenia wszystkim uczestnikom zarówno historii, jak i teraźniejszości terenowych organów administracji wojskowej, w tym Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie oraz podległych wojskowych komend uzupełnień.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: poseł na Sejm RP Pan Dariusz Seliga, Wojewoda Mazowiecki Pan Jacek Kozłowski, Szef Zarządu Organizacji i Uzupełnień P-1 SG WP Pan gen. bryg. Krzysztof Domżalski, Dowódca Garnizonu Warszawa Pan gen. bryg. Wiesław Grudziński, Ksiądz Biskup płk Mirosław Wola – Naczelny Kapelan Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, Prezes Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Virtuti Militari Pan płk w st. spocz. Zygmunt Łabędzki.
Uroczystość była również sposobnością do wręczenia medali i odznaczeń przyznanych przez Prezydenta RP oraz Ministra Obrony Narodowej dla zasłużonych żołnierzy oraz pracowników wojska WSzW i podległych WKU, ale także przedstawicieli administracji samorządowej.

Za zasługi położone w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności RP z okazji Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Minister Obrony Narodowej wyróżnił pamiątkowym ryngrafem:
- Pan NOWOSIELSKI Grzegorz - Burmistrz Wyszkowa;
- Pan BIELAWSKI Julian – właściciel firmy „Koneser”.

Swoje uznanie, za osiąganie bardzo wysokich wyników w szkoleniu i dyscyplinie, wzorowe zaangażowanie w realizacji codziennych trudnych i złożonych zadań Szef WSzW wyraził wręczając listy gratulacyjne pracownikom wojska WSzW i podległych WKU:
- Pani CIERLICA Elżbieta - WKU w Wyszkowie.

Zwieńczeniem uroczystości był występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP, który wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń.

 

 

 


 

Źródło:
http://www.wszwwarszawa.wp.mil.pl
http://www.radom.wku.wp.mil.pl